10 משחקים שיעזרו לאבא להתחבר לילד/ה

משחקים שיעזרו לאבא להתחבר לילד/ה

אבות טריים לרוב אינם בטוחים כיצד להתחבר לילדיהם. הם עשויים להרגיש שהם לא יודעים מה לומר או לעשות. אבות טריים לרוב מוצפים וזקוקים להדרכה כיצד להתחבר לילדם. הנה כמה פעילויות שיכולות לעזור.
בשבועות הראשונים לאחר הלידה, חשוב שהאב הטרי יבלה כמה שיותר זמן בקשר עם תינוקו. אפשר לעשות זאת על ידי החזקת אותו קרוב, דיבור איתו ומשחקים פשוטים ביחד. חשוב גם לאב הטרי לא להרגיש המום מדי מכל השינויים שקרו בחייו.
ישנם מחקרים רבים שמדברים על השינויים, ההשפעות וחוויות אישיות של אבות בנושא זה ניתן לקרוא עוד על כך בכתבה שגלובס פירסמה , לחצו על הקישור כאן, אין ספק שיש פערים ואנחנו פה כדי לעזור לכם לצמצם אותם.

קרא לילדך כל יום. גם אם יש לכם רק כמה דקות, זה יעזור לילד לפתח אהבה לקריאה וגם יספק לו חשיפה למילים חדשות. ובקש ממנו לקרוא סיפורים בחזרה.

שחק משחקים כמו הצצה, עוגת קציצות או "אני מרגל"

לשיר שירים ביחד, שירים מלווים בתנועות ידיים. אפשר לנצל את הזמן ברכב בדרך לגן , או לסופר השכונתי.

לשים אותו עליכם לנמנום , הוא ירגיש את הנשימות שלך ואתה את שלו. להאכיל אותו מבקבוק , להסתכל לו/ה בעיניים.

תמונות משפחתיות – תתלה תמונות משפחתיות בבית , או ברכב. משהו שתמיד יזכיר לך ויעלה לך חיוך.

קחו את ילדכם לטיולים או צאו לטיול אופניים. זוהי דרך מצוינת עבור שניכם להתאמן ולהתחבר אחד לשני בו זמנית.

דברו על מה שאתם רואים ושומעים ביום שלכם.

שחקו משחקים כמו הצצה, עוגת קציצות או מחבואים עם ילדכם. המשחקים האלה הם לא רק מהנים, אלא הם גם מלמדים ילדים איך לשתף ולעשות תורנות בצורה מרתקת.
– יוחסין משפחתי- קחו את הילד למקום בו גדלתם ,איפה שיחקתם כשהייתם קטנים , חוויות הקשורות לילדות שלכם – מה הייתם אוהבים לאכול , איזה ארטיק הוא המועדף עליכם, איפה טיילתם , מה הייתם עושים בים.

ארגון הבית – ניתן לתת לילד אחריות מסוימת או ללמד אותו לסדר דברים בבית. תחושת האחריות עבוא הילד נותנת לו אישור שאתם סומכים עליו. לעשות ספונג'ה בבית זה אחד הדברים הכיפיים , ילדים תמיד אוהבים כל פעילות הקשורה למים.

משחקי כדור – אם יש לך תחושה שהילד/ה שלך עוברים משהו או שאתה רוצה לדובב אותם ולתת להם להרגיש יותר חופשי לספר ת משחקי כדור הם אחלה דרך לעשות זאת. לחצו על הלינק לרעיונות למשחקי כדור עם ילדים 

עם השנים, עלתה המודעות והחשיבות להתחברות של האב עם הילד הן בפן החברתי והאישי.
ישנם יותר פעילויות וחוגים ברחבי הארץ שמיועדות עבור אבות ובנים.
ההתחברות עם הילד משמעותית הן לתחושת המימוש העצמית ,תחושת הגאווה, ולמרקם המשפחתי בבית.

בעיקרון , צריך ללמוד את הילד שלכם מה עושה להם טוב , במה הם טובים ולחפש פעילויות שיעזרו לחזק כישורים קיימים או לפתח אותם. אולי על הדרך תלמדו גם אתם משהו.

בהצלחה !

Share

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.